Dobre wiadomości w sprawie szpitala

Podczas ostatniej nadzwyczajnej sesji radni Rady Powiatu podjęli dwie uchwały. Pierwsza z nich dotyczyła organizacji przewozów autobusowych na terenie powiatu, w drugiej była mowa o zmianach w Planie Naprawczym szpitala. Dla mieszkańców szczególnie ważna była ta druga sprawa, gdyż okazuje się, że działania podjęte przez Zarząd Powiatu i dyrekcję lecznicy przynoszą już pierwsze efekty- oddział Fizjoterapii Ambulatoryjnej nie zostanie zlikwidowany!

  • Mam dobre wiadomości dla mieszkańców. Działania naprawcze jakie podejmujemy w szpitalu pozwoliły na uratowanie oddziału Fizjoterapii  Ambulatoryjnej. Dziękuję za dobrą współpracę załodze, której postawa również pomogła nam w działaniach- wyjaśniła Starosta Marzena Dębniak

Należy podkreślić, że szpital będzie starał się o dofinansowanie z funduszy zewnętrznych na zakup sprzętu na ten oddział, co pozwoli powiększyć jakość i zakres świadczonych procedur medycznych.

W cieplejszych barwach rysuje się również sytuacja Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, którego załoga również włączyła się w prace naprawcze. Przyniosły one zwiększenie ilości miejsc dla pacjentów na oddziale. W tym momencie jest to 35 łóżek (wcześniej było to 29 łóżek).

Dzięki odważnym decyzjom i konsekwencji Zarządu Powiatu oraz dyrekcji szpital działania naprawcze przynoszą wymierne efekty dla mieszkańców Powiatu Ostrowieckiego.