Dobra szkoła drogą do kariery

Dobra szkoła drogą do kariery

Ostrowiecki „Chreptowicz” znalazł się na liście 200 najlepiej kształcących liceów w zakresie przedmiotów ścisłych w Polsce.

„Perspektywy” rokrocznie publikują rankingi najlepszych szkół ponadgimnazjalnych, szkół wyższych, kierunków studiów i programów MBA. W roku 2015 przedstawiono także ranking Liceów STEM.

STEM, czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka)to te obszary kształcenia, przez które wiedzie najkrótsza droga do kariery w nauce i technice. W tym rankingu na 128 miejscu uplasowało się ostrowieckie Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Chreptowicza.
W województwie świętokrzyskim, na siedem sklasyfikowanych placówek, „Chreptus” był trzeci. Jednocześnie był jedyną szkołą z terenu Powiatu Ostrowieckiego.

– To ogromne wyróżnienie. Nasze liceum znalazło się w rankingu szkół, które najlepiej przygotowuje kandydatów na studia w kierunkach inżynierskich i w naukach ścisłych – powiedział Piotr Pobiega, wicedyrektor LO nr II w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Dobra szkoła drogą do kariery