DŁUGOWIECZNE DRZEWO PRZED STAROSTWEM

Na skwerze przed budynkiem starostwa powiatowego starosta, Marzena Dębniak oraz wicestarosta, Andrzej Jabłoński posadzili długowieczną, miododajną lipę.

Było to zwieńczenie akcji „Sadzimy drzewa dla pszczół”, którą zorganizował powiat ostrowiecki.

– Cieszę się, że z wicestarostą mogliśmy też zostawić jakiś ślad, wpisujący się w akcję, którą prowadzimy wspólnie z pszczelarzami i Nadleśnictwem Ostrowiec Świętokrzyski.

Zakupiliśmy 130 sadzonek z budżetu powiatu, zaś Nadleśnictwo darowało 150 drzewek. Mam nadzieję, że to drzewo przyjmie się jak wszystkie inne, które były do tej pory wsadzone.

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w naszą inicjatywę, a było to sporo podmiotów powiatowych – mówiła starosta ostrowiecki Marzena Dębniak.

Jak zauważył wicestarosta Andrzej Jabłoński w ostatnim czasie na terenie powiatu ostrowieckiego akcji sadzenia drzew było dużo.

– Dla nas jest to niezwykle pocieszające, że społeczność lokalna często włącza się w takie akcje, bo należy podkreślić, że drzewa mają określoną żywotność i odnawianie zadrzewienia jest niezwykle ważne i cenne, i wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy. Będziemy tę akcję w latach następnych kontynuować, zapraszamy do współpracy – mówił  wicestarosta Andrzej Jabłoński.

Szerokolistna lipa, która została wsadzona na powiatowym skwerze jest drzewem długowiecznym, osiąga wielkość do 40 metrów i jest rośliną podatną na dowolne formowanie, co nada walory estetyczne temu miejscu.