Dar z serca

Starosta ostrowiecki Zbigniew Duda przekazał na aukcję charytatywną na rzecz budowy Domu Hospicyjnego im. Św. Ojca Pio w Zaleszanach w powiecie stalowowolskim spinki do mankietów z krzemieniem. Licytacja odbędzie się w grudniu na portalu charytatywni.allegro.pl.

Pomysłodawcą i inicjatorem przeprowadzenia aukcji, dzięki której wybudowany zostanie Dom Hospicyjny im. Św. Ojca Pio w Zaleszanach w powiecie stalowowolskim jest Karol Czernecki, prezes Fundacji „Z serca dla serca”. Dzięki jego zabiegom w pozyskiwaniu darczyńców udało się przeprowadzić wiele inicjatyw np. akcję mikołajkową dla 35 dzieci z Wojewódzkiego Szpitala w Tarnobrzegu.
W grudniu 2016 roku na portalu charytatywni.allegro.pl przeprowadzona zostanie kolejna aukcja, z której zyski zostaną przekazane na budowę domu opieki dla osób nieuleczalnie chorych. Do przyłączenia się do niej został zaproszony starosta ostrowiecki Zbigniew Duda.
– To bardzo szczytna akcja. Z wielką przyjemnością przekazałem na licytację spinki do mankietów z krzemieniem, naszym regionalnym skarbem. Jest to dla mnie zaszczyt, ze znajdę się w gronie tak wybitnych darczyńców jak m. in. Pierwsza Dama RP Pani Agata Kornhauser-Duda – dodaje Zbigniew Duda.

dsc_6248-001