Chreptusi z kolędą w Domu Pomocy Społecznej

11 grudnia członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu, działającego w LO nr II, odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej na osiedlu Słonecznym w Ostrowcu Świętokrzyskim. Młodzież – przygotowanym programem słowno-muzycznym – wprowadziła uczestników spotkania w świąteczny nastrój. Wzruszające wiersze, kolędy i pastorałki zaprezentowane przez naszych uczniów wywołały nie jedna łzę w oku. Wspólne śpiewanie kolęd, życzenia , słowa wdzięczności i ogrom wzruszenia jaki towarzyszył temu spotkaniu na długo pozostanie w pamięci pensjonariuszy DPS i wolontariuszy Chreptowicza.

Mieszkańcy DPS często bywają sami ze swoimi myślami, oczekiwaniem na kogoś…, dlatego odwiedziny młodzieży są tak ważne, gdyż wnoszą w życie pensjonariuszy odrobinę radości. Wizyta wolontariuszy w DPS sprawiła mieszkającym tam osobom ogromną radość.

Pensjonariusze byli bardzo zadowoleni z odwiedzin i kartek świątecznych, które wykonali dla nich uczniowie naszego liceum. Było mnóstwo uśmiechów i radości. Odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej są niezwykle ważnym darem naszych serc dla osób starszych, schorowanych, samotnych. Dają im chwile radości i pozwalają na rozmowę z kimś życzliwym. W nas wolontariuszach kształtują otwartość i wrażliwość na potrzeby innych oraz sprawiają radość z pomagania, z umiejętności poświęcania swojego wolnego czasu dla tych, którzy z różnych powodów pozbawieni zostali miłości i opieki ze strony własnych rodzin.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu, pani Małgorzata Szemraj, składa ogromne podziękowania wszystkim zaangażowanym wolontariuszom i osobom, które wykonały przepiękne kartki bożonarodzeniowe.