Chcieć to móc

Chcieć to móc

W czwartek, 26 marca 2015 r.  z inicjatywy Agencji Rozwoju Lokalnego Sp. z o. o. oraz Świętokrzyskiego Forum Doradztwa Kariery zorganizowany został kolejny SALONIK DYSKUSYJNY. Podobnie jak w grudniu 2014  i tym razem współorganizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Z ramienia Starostwa Powiatowego obecni na spotkaniu byli Magdalena Zieleń- skarbnik powiatu i Wojciech Lesiak- Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki.

W czwartek, 26 marca 2015 r. z inicjatywy Agencji Rozwoju Lokalnego Sp. z o. o. oraz Świętokrzyskiego Forum Doradztwa Kariery zorganizowany został kolejny SALONIK DYSKUSYJNY. Podobnie jak w grudniu 2014 i tym razem współorganizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Z ramienia Starostwa Powiatowego obecni na spotkaniu byli Magdalena Zieleń- skarbnik powiatu i Wojciech Lesiak- Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki.
Salonik marcowy przebiegał pod hasłem „Chcieć to móc”. Adresatami imprezy byli wychowankowie SOSW uczestniczący w projekcie „Wbrew Barierom” realizowanym przez ARL we współpracy z SOSW, Ośrodkiem Szkolenia Spawaczy „INNOVASPAL” oraz Fundacją „Pomocna Dłoń” na podstawie umowy ze Świętokrzyskim Biurem Rozwoju Regionalnego. Swoje pasje zaprezentowali uczniowie, którzy przygotowali prace na konkurs „Najaktywniejsze uczestnictwo”

W ramach imprezy goście zapoznali się z dotychczasowymi rezultatami projektu zaprezentowanymi przez Koordynatorkę projektu p. Katarzynę Sobczyk. Kulminacyjnym punktem spotkania była prezentacja osiągnięć uczestników projektu, a w szczególności osób, które wzięły udział w konkursie „Najaktywniejsze uczestnictwo”. Swoje prace zaprezentowali uczestnicy kursów: cukierniczego, obsługi wózków jezdniowych oraz kelnersko- baristycznego.