Brązowy medal Patryka Stefańskiego

Patryk Stefański, uczeń klasy I Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św., zdobył brązowy medal podczas rozgrywanych w Olsztynie Letnich Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 14 lat w pływaniu.

Patryk Stefański w finale 50 m stylem dowolnym dopłynął jako trzeci z czasem 25.64 s, poprawiając swój rekord życiowy o 0.62 s. Patryk bardzo dobrze zaprezentował się także w wyścigu na 200 m stylem zmiennym, gdzie zajął wysokie, piąte miejsce. Dwukrotnie też awansował do Finału B – na 100 m stylem dowolnym (XI miejsce) i na 50 m stylem motylkowym (XII miejsce).
Do Finałów B zakwalifikował się także Kacper Borowski – na dystansie 100 m stylem motylkowym był XIV, na 50 m stylem motylkowym XVIII, a na 200 m stylem motylkowym XX.
Na Mistrzostwa Polski 14-latków pojechała siedmioosobowa reprezentacja Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego: Patryk Stefański, Kacper Borowski, Natalia Czernik, Aleksandra Rokosz, Julia Wybranowska, Oliwier Okręt i Dominik Walczyk. Każdy z zawodników zanotował na swoim koncie nowe rekordy życiowe.