BIEGALI DLA BARTKA

W sobotnie przedpołudnie   na terenie ośrodka wypoczynkowego Gutwin, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy zorganizował Charytatywny Bieg dla Bartka, który jest podopiecznym ośrodka.
Bartuś boryka się z wieloma chorobami, dlatego potrzebuje rehabilitacji. Zebrane podczas imprezy środki zostaną przekazane właśnie na ten cel, stąd też zaangażowanie w jej organizację bardzo wielu osób i instytucji.
Patronatem wydarzenie objęła starosta Marzena Dębniak, zaś jak zawsze w takich sytuacjach, organizatorzy mogli liczyć na wielkie serca radnych powiatowych, a zarazem członków zarządu powiatu Agnieszki Rogalińskiej i Łukasza Dybca oraz przewodniczącego Rady Powiatu Mariusza Pasternaka którzy w różnych formach wsparli inicjatywę SOSW.
Starosta Marzena Dębniak, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Sobieraj i naczelnik wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Mariusz Łata włączyli się również czynnie i uczestniczyli w konkurencji nordic walkig na 5 km.
Impreza zgromadziła prawie 70. biegaczy, którzy pokonali dystans 7 km i 30 osób, które wzięły udział w konkurencji biegu z kijkami na 5 km. Po konkurencjach sportowych odbyła się licytacja, kiermasz ciast, gry, zabawy i ognisko integracyjne.
Wszyscy uczestnicy i kibice chętnie zapełniali puszki i życzyli Bartusiowi, który każdemu z uczestników biegu osobiście wręczał pamiątkowe medale, aby się nie poddawał i walczył z przeciwnościami losu. W końcu wokół ma samych wrażliwych ludzi o hojnych sercach.