Bieg o “Bursztyn Jarosławca”

Wszystkich pasjonatów i amatorów biegania pochodzących ze środowiska samorządowego zapraszamy do Jarosławca, gdzie 7 lipca rozegrany zostanie XXIV Ogólnopolski Bieg Samorządowy Bursztyn Jarosławca. 
XXIV Ogólnopolski Bieg Samorządowy “Bursztyn Jarosławca” to wyśmienita okazja do propagowania wśród samorządowców tej najprostszej formy aktywności fizycznej, aktywnego wypoczynku i modelu zdrowego spędzania czasu wolnego. Udział w biegu pozwala również poznać uroki Jarosławca i okolic. Patronat medialny objęło pismo Samorządu  Terytorialnego” Wspólnota”, która ufundowała również puchary za zajęcie drugich miejsc w kategorii open kobiet i mężczyzn.
Dla najlepszej drużyny samorządowej (trzy osoby w tym kobieta) przewidziano statuetkę z brązu z autentycznym polskim bursztynem o wartości 3000 zł  ufundowaną przez Muzeum Bursztynu w Jarosławcu.
Sportowa rywalizacja i goście honorowi podnoszą prestiż jarosławieckiej imprezy. W ostatnich edycjach biegu uczestniczyli znani aktorzy m. in. Zbigniew Buczkoioski i Artur Barciś. W bieżącym roku. udział potwierdziła olimpijka Wanda Panfil. Na linii startu nie zabraknie też innych znanych polskich sportowców.
Niezbyt wymagająca trasa 2.200 m urzekającymi uliczkami Jarosławca i wdychanie po całej trasie dobroczynnego jodu – to niezaprzeczalnie największe atuty tego biegu.
Więcej        informacji        na       stronie        http://www.biegpoplazy.pl/   oraz http://www.ckis.postomino.pl/. Link do zapisów na stronach Maratony Polskie i Datasport https://online. datasport.pl/zapisy/portal/.