Bezpieczna ulica Polna

Miesiące letnie, to czas odpoczynku, ale i wytężonych prac zwłaszcza dla drogowców. Trwają bowiem liczne remonty na drogach na terenie powiatu ostrowieckiego. Najbardziej wyczekiwana przebudowa – ul. Polnej w Ostrowcu Świętokrzyskim jest już na półmetku.

Inwestycje drogowe, to jeden z priorytetów dla włodarzy powiatu. Starostwo przeznacza i pozyskuje na ten cel coraz większe pieniądze. Drogowców widać niemal na każdym kroku, a wszystko dla dobra mieszkańców powiatu ostrowieckiego. Powstają coraz lepsze drogi, chodniki dla pieszych i ścieżki rowerowe dla miłośników jednośladów.
Wykonywana jest również tak wyczekiwana inwestycja polegająca na przebudowie ulicy Polnej w Ostrowcu Św. na odcinku od skrzyżowania z ul. Radwana do skrzyżowania z ul. L. Chrzanowskiego o długości 725 mb. Postępy w pracach są widoczne każdego dnia, a zakończenie prac remontowych zaplanowano na 30 września 2016 r. Takie działanie możliwe było dzięki pozyskaniu dużego dofinansowania z Programu Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Remont ma kosztować blisko 1,9 mln zł., z czego dofinansowanie z budżetu Państwa wynosi 50% wartości zadania. Pozostałą kwotę w całości pokrywa Ostrowieckie Starostwo.

DSC_3859 DSC_3871

Starosta Zbigniew Duda sprawdził jak przebiegają prace na ulicy Polnej. Była to także okazja do rozmowy z mieszkańcami przyległych bloków.

DSC_3882 DSC_3891

 

Dzięki wybudowaniu czterech pasów, po dwa w każdym kierunku, szerokim chodnikom i powstającej obok niej ścieżce rowerowej od strony osiedla Ogrody znacznie poprawi się bezpieczeństwo użytkowników drogi – pieszych i tych zmotoryzowanych – podkreśla starosta ostrowiecki Zbigniew Duda.

DSC_3832         DSC_3831 DSC_3828          DSC_3824