Będzie nowoczesny Szpitalny Oddział Ratunkowy

Na dziedzińcu Szpitala Powiatowego powstaje nowy pawilon Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Inwestycja ma być gotowa na początku 2020 roku a powstający obiekt będzie najnowocześniejszym w województwie świętokrzyski.

Powiat Ostrowiecki na budowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego otrzymał

5 milionów 940 tysięcy złotych z budżetu Ministerstwa Zdrowia.  Całość prac ma kosztować blisko 10 milionów złotych.

Ostrowiecki Kombinat Budowlany, który realizuje zadanie, w pierwszej kolejności uprzątnął teren z niepotrzebnych kabli, betonowych konstrukcji, uporządkowano pomieszczenia po dawnej kotłowni w podziemiach szpitala.

Niebawem wykonawca przystąpi do robót stanu surowego, który ma być gotowy na koniec roku. Do końca bieżącego roku będą również wybudowane dwa zbiornik wody wraz  niezbędną aparaturą zasilającą. W trakcie jest przeniesienie agregatu do wody lodowej oraz wyrzutni helu rezonansu magnetycznego, które kolidują z budowanym budynkiem.

Powstający SOR będzie połączony z istniejącym budynkiem dwoma korytarzami. Jak zapewnia starosta Zbigniew Duda, będzie to bardzo nowoczesny i funkcjonalny obiekt.

 

– SOR zostanie zbudowany  modułowo. Oznacza to, że w przyszłości będzie mógł być zwiększona o kolejne poziomy. Dlatego między innymi taki duży koszt tej inwestycji. Gdy oddamy do użytku nowy pawilon, jestem przekonany że rozładują się kolejki oczekujących pomocy. Druga ważna kwestia jest taka, że chorzy zostaną całkowicie odseparowani od osób nietrzeźwych. Znacznie poprawi się komfort leczenia i pracy personelu- stwierdza starosta Zbigniew Duda.

Nowy obiekt będzie miał 1200 metrów kwadratowych powierzchni. Dwa zbiorniki wody mają uzależniać szpital od miejskiej sieci, w razie jakiejkolwiek awarii.