Antek Gałucha wyróżniony za patriotyczny projekt

Antoni Gałucha, uczeń drugiej klasy matematyczno-fizyczno-informatycznej Liceum Ogólnokształcącego nr II im. Joachima Chreptowicza, odebrał podczas uroczystej  gali w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach wyróżnienie za projekt znaku graficznego upamiętniającego 100.rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W konkursie  objętym  patronatem Kuratorium Oświaty w Kielcach jedynymi reprezentantami powiatu ostrowieckiego byli uczniowie “Chreptowicza”: Antoni Gałucha , Jagoda Lichota i Damian Raczyński. Organizator konkursu, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, przygotował dla zwycięzców nagrody oraz zaprosił do udziału w konferencji i dyskusji na tematy historyczne. Inicjatywa zorganizowana została w ramach projektu „Akademia Obywatelska 1918”, którego celem jest  promowanie patriotycznego i obywatelskiego wychowania.

– Projekt  wpisuje się w przygotowania do obchodów 1oo.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości- mówi Antek Gałucha, uczeń LO nr II-  W swojej pracy nawiązałem symbolicznie do godła Ojczyzny  w postaci skrzydeł orła.  Skrzydła rozrywają kajdany, co symbolizuje odzyskanie niepodległości po 123 latach niewoli. Cały znak jest w kolorach narodowych – białym i czerwonym.

Antek, uczeń Piotra Pobiegi, wicedyrektora LO nr II im. J. Chreptowicza i jednocześnie nauczyciela informatyki, jako jedyny z powiatu ostrowieckiego otrzymał konkursowe wyróżnienie. Gratulujemy!