Alina Pożoga sportową dumą Powiatu Ostrowieckiego!

Dziś w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się spotkanie starosty Zbigniewa Dudy ze srebrną medalistką mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów Aliną Pożogą oraz jej trenerem, Stanisławem Pożogą.

Alina Pożoga, zawodniczka Stali Kunów, rodowita kunowianka, obecnie mieszkająca w Ostrowcu Świętokrzyskiego nauczycielka wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 1 to utytułowana sportsmenka. Podczas tegorocznych Mistrzostw Europy Masters w Podnoszeniu Ciężarów i Pucharu Świata, które odbyły się w sierpniu w szwedzkim Halmstad zdobyła dwa srebrne medale. Nasza zawodniczka występowała w kategorii wiekowej 35-40 lat i kategorii wagowej do 69 kg, a sukces osiągnęła, zdobywając wynik 56 kg w rwaniu i 70 kg w podrzucie. W zdobyciu złotego medalu przeszkodziła Pani Alinie dokuczliwa kontuzja.

– To było dla mnie wielkie przeżycie, ponieważ nigdy jeszcze nie startowałam z kontuzją. Myślałam, że nie wystartuje w podrzucie, ale znalazłam gdzieś w sobie tę siłę i powiedziałam, że dam radę. I dałam radę – mówi Alina Pożoga. – Było mnie stać na więcej, ale niestety nie było to możliwe ze względu na ból.

Pani Alina podnoszenie ciężarów trenuje od 25 lat pod okiem trenera, a także taty – Stanisława Pożogi.

– Złoto było bardzo blisko. Mamy nadzieję, że uda się za rok lub dwa – mówi pan Stanisław.

Wyjazd na zawody do Szwecji odbył się dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Ostrowieckiego.

– Chciałbym serdecznie pogratulować tego ogromnego sukcesu Pani Alinie, które wymagało nie tylko ogromnej pracy, mnóstwa treningów, ale także hartu ducha, wielkiej wytrwałości i determinacji – powiedział starosta Zbigniew Duda. – Pani Alina pięknie promowała nasz Powiat Ostrowiecki podczas zawodów, prezentując dumnie na koszulce herb, za co serdecznie dziękuję. Panu Stanisławowi gratuluje serdecznie tak wspaniałej i zdolnej córki.

Na zakończenie starosta wręczył swoim gościom upominki.