Aktywni seniorzy

W Zespole Szkół Nr. 1 w popularnym „Ekonomiku” 15 czerwca bieżącego roku odbyło się podsumowanie  V edycji „ Szkoły Zdrowego Stylu Życia”.

Tegoroczna edycja rozpoczęła się w październiku 2017 r. i tak jak ,,rok akademicki” trwała do czerwca 2018r.

W uroczystości udział wzięli- Starosta Ostrowiecki Zbigniew Duda,  p.o. naczelnika wydziału Edukacji , Opieki Zdrowotnej i Spraw Społecznych – Aneta Kwiecień, instruktorzy zajęć  aktywności fizycznej  oraz 160 uczestników szkoły.

Cele programu to  przede wszystkim poprawa jakości życia naszych mieszkańców, kształtowanie prozdrowotnego stylu życia, zwiększenie aktywności fizycznej osób, które  uczęszczały na zajęcia oraz edukacja i profilaktyka w zakresie chorób cywilizacyjnych i oczywiście integracja i dobra zabawa. Wszystkie te założenia zostały spełnione.

Program ten z roku na rok zyskuje na popularności co z kolei motywuje organizatorów do rozszerzenia i wzbogacania oferty na kolejne lata. Udział w tej edycji wzięła grupa 160 osób w tym 50 osób z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Cieszy nas ogromnie fakt, że tak duża grupa osób  skorzystała z naszego programu. Każda nowa edycja spotyka się z coraz  większym zainteresowaniem mieszkańców. Uczestnicy bardzo sobie chwalili zarówno zajęcia aktywności fizycznej oraz wykłady profilaktyczno-edukacyjne.

Na zakończenie realizacji programu starosta Zbigniew Duda wszystkim uczestnikom wręczył dyplomy,  dyrekcji  Zespołu Szkół Nr 1, instruktorom zaś – kwiaty.

W części artystycznej wspaniale zaprezentowały się ”Perły Ryszarda Góry”:  Aleksandra Kostępska, Dominika Bugajska i Małgorzata Sala.

Miłe spotkanie zakończyła słodka niespodzianka w postaci przepysznego, jubileuszowego tortu.

– Za każdym razem seniorów jest coraz więcej, widać, że taka forma spędzania razem czasu przypadła naszym mieszkańcom do gustu ale również w każdej edycji próbujemy dołożyć coś nowego, zrobić  coś więcej – podsumował Starosta Ostrowiecki Zbigniew Duda.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.