Agnieszka Opolska w „Bronku”

W pięknej ogrodowej przestrzeni Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Władysława Broniewskiego, w pogodny czerwcowy poranek  miało miejsce spotkanie młodzieży z młodą utalentowaną pisarką z Ostrowca Świętokrzyskiego – Agnieszką Opolską.

Agnieszka Opolska w ubiegłym roku wygrała  Ogólnopolski  Konkurs „ Literacki Debiut Roku” ogłoszony przez wydawnictwo Novae Res. Została również wydana jej debiutancka książka „Anna May”, którą autorka zaprezentowała podczas spotkania  licznie zgromadzonej młodzieży.

Agnieszka na stałe  mieszka od wielu lat z rodziną poza granicami kraju, obecnie w Wielkiej Brytanii, tam pracuje zawodowo, wychowuje dwójkę dzieci i realizuje swoje pasje – literacką i malarską.

Do Polski przyleciała, by zrealizować kolejną trasę autorską. Nie odmówiła również Szkolnemu Klubowi Literackiego „Ad Rem”, którym opiekuje się polonistka Krystyna Kozieł.

Podczas spotkania autorka opowiedziała o swoich szkolnych i studenckich perypetiach i fascynacjach, co szczególnie zainteresowało młodych słuchaczy. Z wielkim entuzjazmem mówiła o literaturze, o potrzebie, wręcz konieczności czytania, które pozwala otworzyć się na świat, daje odwagę, by urzeczywistniać marzenia. Ciepło i ładnie opowiadała o życiu rodzinnym, o miłości swojego życia – obecnym mężu i dzieciach. Wspominała szkolne przyjaźnie, wśród których odnaleźliśmy z radością wątek związany z naszą szkołą.

Usłyszeliśmy o początkach pisarskiej drogi, o niepowodzeniach i radościach związanych z literackimi próbami, o planach i pomysłach na przyszłość.

Na zakończenie autorka przeczytała fragment swej powieści i rozdała autografy.

Energia, entuzjazm, radość, optymizm… – takie emocje pozostały wśród pięknej zieleni naszego literackiego szkolnego ogrodu. Otrzymaliśmy obietnicę kolejnego spotkania. Czekamy z nadzieją na nie i na kolejną książkę, która jest już w redakcji.

                                                                                                                                                   SKL „Ad Rem”

DSC01024DSC01040 DSC01095DSC01125 DSC01135 DSC01137