78 rocznica egzekucji na ostrowieckim Rynku

30 września wieczorem odbyły się uroczystości upamiętniające  wydarzenia z 1942 r., powieszenia 29 ostrowczan przez hitlerowców.

Jak co roku, w obchodach uczestniczyli członkowie rodzin ofiar tragedii sprzed 78 lat. Obchody rozpoczęło zapalenie zniczy przy pomniku na cmentarzu parafialnym przy ul. Denkowskiej.

W intencji ofiar zbrodni została odprawiona Msza Św. w ostrowieckiej kolegiacie. Z uwagi na złe warunki pogodowe, w tym nieustannie padający deszcz, druga odsłona uroczystości na ostrowieckim Rynku miała charakter indywidualny.

Podczas obchodów powiat ostrowiecki reprezentowali: wicestarosta Andrzej Jabłoński, członek zarządu powiatu, Agnieszka Rogalińska oraz wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, Małgorzata Sobieraj wraz z radnymi powiatowymi: Beatą Dudą, Piotrem Majem, Robertem Rogalą i Dariuszem Wierzbińskim, którzy po nabożeństwie przeszli na Rynek i w hołdzie powieszonym mieszkańcom miasta złożyli wiązankę i zapalili znicze na płycie pomnika oddającego cześć straconym.

  Wicestarosta Andrzej Jabłoński podczas składania kwiatów na płycie pomnika oddającego cześć straconym ostrowczanom  Radni powiatu podczas składania kwiatów na płycie pomnika oddającego cześć straconym ostrowczanom