5 czerwca w Ostrowcu Liga SMS w pływaniu

5 czerwca w Ostrowcu Liga SMS w pływaniu

5-6 czerwca na pływalni Rawszczyzna po raz pierwszy odbędzie się Liga Szkół Mistrzostwa Sportowego w pływaniu. Udział w zawodach zapowiedziało 12 SMS-ów z całej Polski.

Jest to impreza ogólnopolska, umieszczona w kalendarzu imprez centralnych, zlecona przez Polski Związek Pływacki. Odbywa się zawsze w II rundach – jesiennej na basenie 25 m oraz letniej na basenie 50 m. Do Ostrowca przyjedzie ponad 400 zawodniczek i zawodników ze szkół mistrzostwa sportowego z Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Olsztyna, Oświęcimia, Poznania, Raciborza, Szczecina, Warszawy, Wrocławia, Zielonej Góry i oczywiście z Ostrowca Świętokrzyskiego. Uroczyste otwarcie imprezy z udziałem znamienitych gości zaplanowano na piętek na godz. 15.45. Zawody potrwają do soboty i zostaną rozegrane w trzech blokach startowych.

Wszelkie informacje o lidze zamieszczone zostały na stronie http://megatiming.pl/zawody/liga-sms-1, tam też znajdzie się relacja z przebiegu zawodów na żywo.

Organizatorami imprezy są Polski Związek Pływacki, Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim i Gmina Ostrowiec  – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. Patronat nad zawodami sprawują Starosta Ostrowiecki, Zbigniew Duda i Prezydent Miasta Ostrowca, Jarosław Górczyński.

5 czerwca w Ostrowcu Liga SMS w pływaniu