40 LAT Z OGNISKIEM PRACY POZASZKOLNEJ

W niedzielne popołudnie w Ostrowieckim Browarze Kultury  odbyło się uroczyste zakończenie Kongresu Rysowników zorganizowane z okazji  z okazji 40-lecia Ogniska Pracy Pozaszkolnej, placówki prowadzonej przez powiat ostrowiecki.

Uroczystość jubileuszową poprowadził Tomasz Kandyba, dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej  oraz Marcin Jedlikowski nauczyciel z tej placówki. W obchodach uczestniczyli starosta Marzena Dębniak,  przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Pasternak, członek zarządu Agnieszka Rogalińska oraz licznie zgromadzeni wychowankowie i nauczyciele.

Jak na jubileusz przystało były wspomnienia z długiej historii placówki oraz plany na przyszłość. Starosta M. Dębniak przekazała na ręce dyrektora T. Kandyby pamiątkowy grawerton z podziękowaniami za dotychczasową działalność i życzeniami na kolejne lata funkcjonowania. W podziękowaniu za wsparcie starosta otrzymała piękny obraz.

 

       

Trzydniowy Kongres przebiegał pod hasałem „Prawa Człowieka”. Każdy z uczestników mógł, na ustawionych na dziedzińcu płytach, malarsko wyrazić swoje refleksie, emocje w tym temacie.  Nie brakowało chętnych do malowania zarówno wśród młodych mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego jak i seniorów.