220 uczestników seminarium o cukrzycy

W ramach Światowego Dnia Cukrzycy pod patronatem Starosty Ostrowieckiego Zbigniewa Dudy 17 listopada w auli ZS nr 3 odbyło się seminarium ,,CUKRZYCA – CHOROBA DUSZY I CIAŁA”.

To kolejne działania realizowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim na rzecz mieszkańców naszego powiatu chorych na cukrzycę. W spotkaniu wzięło udział ponad 220 osób.

– Cukrzyca jest obecnie największą epidemią współczesnego świata, dlatego Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim każdego roku włącza się w obchody Światowego Dnia Cukrzycy, organizując w miesiącu listopadzie konferencje pod patronatem Starosty Ostrowieckiego, aby zwiększać świadomość o zagrożeniu, jakim jest cukrzyca. W tym roku zaproponowaliśmy nową formę spotkania połączoną z warsztatami. Nasze działania mają pomóc chorym żyć z cukrzycą, mają edukować i uświadamiać o czynnikach ryzyka i powikłaniach związanych z tą chorobą. W organizację dzisiejszego spotkania zaangażowały się także nasze szkoły – Zespół Szkół nr 1 i gospodarze, czyli Zespół Szkół nr 3. Uczniowie wraz z opiekunami przygotowali warsztaty mówiące o prawidłowym żywieniu i odpowiednich formach aktywności fizycznej, która powinna zostać dostosowana do potrzeb i możliwości pacjentów. Bardzo się cieszę, że jak co roku mogliśmy liczyć na Państwa. Tak duża ilość mieszkańców i personelu medycznego pokazuje, że działania profilaktyczne oraz edukacyjne podejmowane przez ostrowieckie starostwo są ważne i potrzebne mieszkańcom. Bardzo dziękuje wszystkim obecnym na dzisiejszej seminarium – wykładowcom, uczniom, pracownikom służby zdrowia oraz  mieszkańcom powiatu ostrowieckiego. Na zakończenie chciałem Państwu życzyć dużo zdrowia i radości – powiedział starosta Zbigniew Duda.